„…Przeżyj swoje życie tak, by je zapamiętać”

Witam!
Dzisiaj chciałabym napisać o czymś bardzo ważnym dla mnie, ale pewnie także dla każdego człowieka, który to przeżył lub przeżyje.
W każdym filmie jest tak zwany punkt kulminacyjny. Gdy bohater zaczyna wszystko rozumieć, a czasem zmienia także swój styl życia na lepszy. Zmienia poglądy. Jest to najlepszy i najważniejszy moment filmu.
Uważam że w życiu każdego człowieka występuje też taki punkt.
Zmienia on całkowicie nasze życie. Przynajmniej w moim przypadku tak było..
Przed przejściem tego „zjawiska filmowego” ( nie wiedziałam jak to nazwać żeby się nie powtarzało) moje podejście było dość specyficzne. Cieszyłam się tym co mnie otacza, ale nie byłam szczęśliwa w 100%. Cały dzień było bardzo dobrze, a wieczorem wszystko mnie smuciło. I tak było dzień w dzień.
Moim punktem kulminacyjnym byłą pewna wiadomość. Bardzo mnie ucieszyła, po raz pierwszy od pewnego czasu poczułam się PRAWIE szczęśliwa. Dzięki tej jednej chwili zmieniłam zdanie na temat życia.
Jestem jaka jestem i tego nie zmienię. Nasze życie jest stosunkowe krótkie i nie będę zajmować się rzeczami ,które mnie zasmucają. Przynajmniej teraz. W przyszłości może ich być więcej a teraz gdy one są no mniej ważne to nie będę się nimi przejmować. Chce żyć życiem takim jakim ja chcę. Chcę żyć z dnia na dzień i nie zajmować się tym co będzie jutro.Chcę żyć życiem, które zapamiętam do ostatniego dnia mojego życia.Potraktować je ja jedna wielką przygodę.Doceniać to że mam prawdziwych przyjaciół, rodzinę i wiele innych niematerialnych rzeczy :)
Mam tu dwa cytaty, które nawet dobrze opisują to jak ja chcę żyć :
„Idziemy na żywioł, próbujemy kochać, żyć i głośno się śmiać” – cytat z filmu LOL
„One day You’ll leave this world behind , so live a life you will remeber” -”Pewnego dnia opuścisz ten świat, więc przeżyj swoje życie tak, by je zapamiętać” – cytat z piosenki „The Nights” Avicii
Chciałabym abyście te moje wypociny potraktowali jako radę. Nie karzę Wam tak żyć. Ale bardzo polecam taki styl bycia.
THE DUFF

0 comments