VIRTUAL WORLD :(

Hejka!
Dzisiaj chciałabym „porozmawiać” z Wami o dość popularnej rzeczy w dzisiejszym świecie. Dla niektórych to smutne, dla innych interesujące, a jeszcze dla innych żenujące. Chodzi mi o WIRTUALNYM ŚWIECIE :(
Wiele nastolatków nie rozstaje się ze swoim telefonem. Idą z nim wszędzie nawet do TOALETY!!
Co jest w nim takiego ciekawego?
Ja jako osoba, która nie używa zbyt dużo telefonu ( naprawdę, mało, która osoba jest w stanie się do mnie dodzwonić) uważam, że przyczyną tego jest taka jakby „anonimowość”. Dodajesz różne zdjęcia, selfie , a ludzie oceniają ciebie tylko za to jak wyglądasz, jakie masz cycki, tyłek czy figurę. Dostaniesz dużo like’ów jesteś fejmem ( w przypadku Facebook’a). Jesteś popularna, wszyscy ciebie znają. Ale tak naprawdę za co? No sorry ale ja jak już miałabym być popularna to za to co zrobiłam, a nie za zdjęcie. Nie „mówię” żeby nie dodawać żadnych zdjęć. Ale jak ktoś dodaje je 7 razy w tygodniu (nie chodzi mi o celebrytów bo to inna bajka) to jest to przesada.
Ale no cóż świat idzie do przodu i pomału umiera świat realny. Co jest najgorsze w tym wszystkim, że przez ten świat tracimy prawdziwych przyjaciół. TYCH REALNYCH. Ale niektórych to nie obchodzi bo przecież mają wirtualnych przyjaciół. Oni też ich rozumieją. Szkoda tylko, że osoby te mogą udawać tylko, żeby zdobyć popularność.
Nie wiem może ja jestem jakaś prehistoryczna i nie rozumiem IDEI FACEBOOKA. Co jest takiego interesującego w tych portalach społecznościowych? Oczywiście mam Facebooka i sprawdzam go i w ogóle, ale no bez przesady. Ostanie zdjęcie dodałam chyba w wakacje. A nie co tydzień. Bardzo mnie denerwuje także to ,że jest dwójka przyjaciół i zamiast porozmawiać, pośmiać oni „siedzą na telefonach”.
Co ich tak wciąga w tym wirtualnym świecie? Dlaczego to takie trudne aby wrócić do rzeczywistości i spotkać się z przyjaciółmi bez używania telefonów?
A wy co myślicie? Może Wy odpowiecie mi na podane powyżej pytania? Napiszcie w komentarzach…. :)
THE DUFF

2 comments

  1. ~Tweety · Styczeń 20, 2016

    Nie mogę się na ten temat wypowiedzieć. Nie umiem, przykro mi. Nie mam też Facebooka i w najbliższej przyszłości nie zamierzam mieć. Więc się nie wypowiadam. Przepraszam.

    • theduff · Styczeń 20, 2016

      Okey. Nie ma sprawy :)