„Zrań mnie mówiąc prawdę, ale nigdy nie pocieszaj kłamiąc”

Witam!
Bardzo dziękuję za komentarze. Za wszystkie komentarze. Już nie wiem jak mam opisać to uczucie gdy je czytam, ale z pewnością jest pozytywne. DZIĘKUJE :* A także ponownie chciałabym zachęcić do promowania,komentowanie i czytania mojego bloga.
Dziś niestety będzie inny temat niż te, które były ostatnio. Trochę smutniejszy, ale przecież wiele jest sytuacji w życiu, które sprawiają, że nasz humor momentalnie się psuje.
Czy można kłamać w dobrej sprawie…..?
Dzisiaj w szkole była pewna sytuacja ( nie będę jej w całości opisywać bo to nie jest teraz najważniejsze). Polegała ona na tym ,że przyjaciółki zataiły przede mną jedną z najważniejszych rzeczy na całym świecie. Chociaż po drugiej, dość przygnębiającej wiadomości to już teraz, w tym momencie jest nieważne. Ale nie do tego zmierzam….
Często jest tak, że ktoś zatai lub skłamie aby „Nas chronić”. Okey. Martwią się o nas i w ogóle. Ale czy najokropniejsza prawda nie jest lepsza od najpiękniejszego kłamstwa? Uważam, że każda prawda jest lepsza nawet gdyby miała zniszczyć nam część życia czy nawet gdybyśmy mieli się przez nią załamać. Dzięki temu znamy fakty, które powinniśmy wiedzie, nie są one zatajone.
Kłamstwo jest okropne. To jest najgorsze co może ci zrobić najbliższa osoba. Zrozumiałabym jakby ktoś powiedział nam prawdę po kilku dniach, ale jak trzyma to dłużej w tajemnicy to jest to już masakryczne. Uczucie gdy usłyszymy taką wiadomość po kilku miesiącach jest prawie jak zdrada. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to, że osoby te myślą, że w ten sposób pomagają. Ale przynajmniej w moim przypadku, ja tak uważam to tylko pogarsza sytuacje. Większość ludzi chce żyć w prawdziwym a nie fikcyjnym świecie.Dlatego myślę, że powinniśmy zawsze mówić prawdę, nawet tą okropną .Nikt nie lubi żyć w kłamstwie.Ale to już zależy od osoby i charakteru.
A wy co myślicie? Swoje zdanie napiszcie w komentarzach. Z miłą chęcią je przeczytam…

2 comments

  1. ~Tweety · Styczeń 15, 2016

    Nie mam zdania na ten temat, więc nie będę się wypowiadać. Jednak moim zdaniem (którego nie mamXD) czasem warto jest skłamać w dobrej sprawie, lub tak drobnej, jak zjedzenie cukierka z choinki;)

    • theduff · Styczeń 15, 2016

      Takie rzeczy to tak, ale takie mega ważne sprawy To no …. POZDRAWIAM :*