Czy blondynki naprawdę są głupie ,a każdy lepiej ubrany facet to gej?

Witam!
Porozmawiajmy dzisiaj o czymś rozpaczliwie żałosnym w świcie. O stereotypach. Zacznijmy dokładnie od tego co to jest bo może każdy słyszała ale nie wszyscy wiedzą. Stereotyp to uproszczone i bardzo często nieprawdziwe zdanie,opinia ja jakiś temat. W dzisiejszym świecie, w którym liczy się tylko wygląd jest ich wiele.
Dajmy taki przykład.
Kobieta idzie ulicą. Za pierwszym razem przechodzi koło niej inna kobieta z tatuażami, ubrana na czarno, słuchająca muzyki. A oto jej pierwsza myśl: „Pewnie należy do jakiejś sekty i wierzy w diabła”. A tak naprawdę jest to osoba chroniąca zwierzęta, która po prostu lubi i ma taki styl. Drugi przykład. Idzie ta sama kobieta spotyka inną dziewczynę. Jest ona ubrana w sukienkę, buty na wysokim obcasie. Myśl : „Zaprzyjaźniłabym się z nią. Jest super. Skąd ona to wie, przecież jej nie zna. Równie dobrze dziewczyna z przykładu numer dwa może być seryjnym zabójcą.
Stereotypy bardzo często są kłamstwem i potrafią naprawdę zranić człowieka. To jest chore. Nie mówię,że wszyscy ludzie tacy są, ale na pewno zgodzicie się ze mną, że jest ich mega dużo.
Inny stereotyp. Blondynki są głupie, a facet, który ma poczucie stylu, odmienne od reszty facetów to gej, osoby w okularach to kujony.
„Wydaje mi się,że ona/on jest dziwna/dziwny, nie podejdę, nie przywitam się”. Właśnie wydaje Nam się. Nie wiemy jaki on jest/jaka ona jest. Ale najlepiej nie fatygować się i od razu wyrobić sobie zdanie na temat tej osoby bo po co mam się męczyć. Powinniśmy poznać człowieka bo ten ktoś „dziwny, żałosny” może okazać się wspaniałą osoba, z którą mamy dużo wspólnego. Może mieć te same zainteresowania, poglądy na różne życiowe sprawy.
Jeśli nie poznamy tej osoby możemy dużo stracić, na przykład przyjaciela lub miłość na całe życie. Dlatego nie wierzmy stereotypom, bo pomimo, że wiele ludzi ubiera się podobnie to ma odmienne charaktery. Nie oceniajmy ludzi po okładce. A wy co myślicie? Napiszcie Swoje zdanie w komentarzach :)

2 comments

  1. ~Tweety · Styczeń 9, 2016

    Ja osobiście jestem blondynką i uważam, że chyba nie jestem taka głupia:D Też mam styl jak dziewczyna z pierwszego przykładu, ale raczej nie jestem tak postrzegana. Raczej jako trochę dziwna, bo jestem introwertyczką. Jest też stereotyp, że wszyscy czarni są zacofani w rozwoju. Ale przecież nie zawsze tak jest, co nie? Ja się wypowiedziałam. Siema! :*

    • theduff · Styczeń 9, 2016

      Po Twoich komentarzach mogę wywnioskować, że jesteś wspaniałą i mądrą osobą. Zgadza się to z tym stereotypem? NIE i to mnie najbardziej denerwuje. Pozdrawiam :*