Nie patrzcie na ziemię , spójrzcie na niebo….

Nie patrzcie na ziemię , spójrzcie na niebo….

Chmury są nieodłączną częścią nieba. Bywają różne: małe, duże. Są one jak marzenia. Każde odmienne, oryginalne i niepowtarzalne. Identyczne czyż nie? 

W XXI w większość społeczeństwa, dąży do osiągnięcia bogactwa, spokojnego lub nudnego życia. Chodzą do pracy,potem  wracają- tak wygląda ich 5 dni w tygodniu. Weekend- wychodzą „na miasto”. Patrzą na „ziemię”.  Zapominają o najważniejszej rzeczy, która nadaje życiu właściwy bieg i sens. Zapominają aby przynajmniej raz dziennie spojrzeć w niebo, na obłoki. 

Marzenie – rozmyślanie o czymś pięknym, o zrealizowaniu pragnień.*

Bardzo często jesteśmy zamknięci w szarej codzienności. Kiedy mamy lat 10, wymyślamy kim to będziemy w przyszłości, mając lat 16 myślimy trochę bardziej realistycznie. Natomiast kiedy zabraknie nam pieniędzy, dotknie nas codzienność, one gdzieś ulatują. Później „jesteśmy za starzy na spełnianie marzeń”.

Czy jest wiek na spełnianie marzeń?

Każdy będzie miął swoje racje.  Moim zdaniem nie ma konkretnego wieku, Jeśli czujemy się na siłach, uważamy że nasze życie jest nudne, jesteśmy zmęczeni codziennością, powinniśmy zając się naszymi pragnieniami… Wprowadzają one w nasze życie kolory. świat ie jest już czarno-biały tylko tu zielony tam brązowy lub niebieski. 

Co dadzą nam marzenia?

Marzenia dają nam poczucie spełnienia, sensu, powodu istnienia. Sprawiaj ze czujemy się potrzebni. Takie jest moje zdanie, chociaż w sumie nigdy nie spełniłam jakiegoś większego  pragnienia, żeby jakoś znacząco odczuć tę wewnętrzną radość.

Każdy człowiek ma inne marzenia. Jedni chcą stworzyć  wielką rodzinę, dla innych jest najważniejsza praca , kariera, jeszcze ktoś chciałby swoim życiem dawać przykład innym, pomagając biednym, chorym, . Ile osób na świecie tyle pragnień i potrzeb, ale jedno nas łączy . Wszystkie są tak samo ważne. Może zdarzyć się ze w życiu, długo nie będzie nam się trafiał odpowiedni czas na ich spełnienie, ale nigdy nie wolno o nich zapominać, nigdy nie będzie za późno żeby robić to ,co się kocha. Mamy możliwości wystarczy chcieć. 

„Przes­tałem marzyć, jak człowiek nie marzy, umiera”. 

Marzenia są częścią naszego życia, chcecie już teraz, jutro, po jutrze umierać ? 

Z całusami

The duff

* zdródło wikipedia

0 comments