Pociąg (do) kłamstw

Obejrzałam film. Na podstawie książki  Pauli Hawkins. 

Kobieta  z nałogiem jeździ codziennie pociągiem. Nie ma to najmniejszego sensu , jedna to robi. Obserwuje domy i ich mieszkańców . Szczególnie zaintrygowała ją pewne pozornie szczęśliwe małżeństwo.  Jej przeszłość nie była kolorowa, doznała w życiu wielu strat, samotności, niezrozumienia i strachu. Nastaje piątek. Dla jednych początek weekendu, dla niej – początek koszmaru.

Thriller w reżyserii Tate Taylor był jednym  z najlepszych filmów ostatniego czasu. Zagmatwane historie, przykre wspomnienia  i kłamstwa, które wracają do głównej bohaterki jak bumerang. Wszystko to dzieje się z wyglądu pięknej i spokojnej scenerii.  Bardzo dobra gra aktorska Emily Blunt, która świetnie oddała odczucia Rachel , sprawiają, że z przyjemnością mogłabym oglądać to godzinami. Jeszcze zapomniałam powiedzieć o tym , że jak  na thriller nie składa się z  tylko scen krwawych. Całość jest stworzona w idealnych proporcjach. Uszczęśliwiło mnie także to ,że nie występują bardzo znani aktorzy. Gdyby były to osoby pokroju Johnny Depp czy Penelope Cruz , brakowałby wtedy tej zagadki, tajemnicy.

Kocham po prostu takie zagmatwane filmy, Kiedy do samego końca nie możemy się nawet domyślić kto zabił, kto jest niewinny , kto pod kim dołki kopie a kto w nie wpada. Dzięki tak dobrze napisanemu scenariuszowi, książce i odpowiedniej atmosferze , ogląda się film ze wstrzymanym oddechem. Moim zdaniem jest to klucz do osiągnięcia kinowego sukcesu. Ludzie oczekują od producentów zaskoczenia, niewiadomej czegoś nieprzewidywalnego, Kiedy to dostają, nie dość , że są zadowoleni to jeszcze , chcą jeszcze i jeszcze.

Wydaje mi się , że „Dziewczyna z pociągu” to film dla każdego. Thriller z domieszką kryminału i scen miłośnych i dramatów , będzie najlepszy dla każdego kinomaniaka i nie tylko.

Z całego serca polecam <3 <3 

 

z całusami xxx

The duff

” Nasza trójka jest teraz związana na zawsze. Po wieki naznaczone przez wspólną historię. Dziś siedzę w innym aucie i patrzę przed siebie. Wszystko jest możliwe. Nie jestem już taka jaka byłam. „

- „Dziewczyna  z pociągu” 2016, reż. Tate Taylor 

PS Jeśli przeczytam książkę z chęcią o niej napiszę

0 comments