Bajkowy świat *-*

Witam!

Dziś taki luźny temacik. Wpadł mi do głowy na zajęciach artystycznych mamy zadanie z bajek, nieważne jakie , tu nie o to chodzi…
Czy zastanawialiście się kiedyś jakby to było gdybyśmy byli głównymi bohaterami w baśniach , bajkach, legendach ( ale nie chodzi mi o bohaterów filmowych,książkowych , to jest „szerszy” temat to w osobnej notce)? Jaką byście wybrali? Księżniczki, smoki , a może jakieś o bohaterach i dzielnych żołnierzach .
Odpowiem na pierwsze pytanie….
Bardzo często o tym myślałam. Lubiłam i nadal lubię wyobrażać siebie w różnych filmach, a dawniej w animacjach. Jaką bym wybrała. Hmmmm…….to trochę trudne. Ale w sumie… „Kopciuszek”, chyba tak. Znaczy ja mogłabym być nawet Macochą Królewny Śnieżki . A wiecie dlaczego? Bo od wieki wieków podobają mi się takie długie suknie. One były takie piękne , romantyczne i bardzo kobiece. Ogólnie w filmach, przedstawiających dawniejsze stulecia , kobiety zawsze chodziły w sukniach , bardzo o siebie dbały , były naturalne. Niestety w dzisiejszych czasach bardzo zanika ta tradycja i tego mi czasem brakuje. Ale na czym ja stanęłam? XD A tak! Jaką bajkę bym wybrała. „Kopciuszek”. Dlaczego? Może dlatego że ogólnie zawsze podobała mi się jego historia ? Chyba tak. Zwłaszcza podobała i się animacja z serii „Simsala Grimm” ( z resztą pewnie już wspominałam o tych bajkach) .Wydaje mi się ,że czasem wyobrażanie sobie tego typu historii pomaga nam przezwyciężyć rzeczywistość. Bo jak sami dobrze wiemy scenariusz ma dla nas przygotowane różne stany emocjonalne. A poza tym, kto nie chciałby czasem żyć w fikcyjnym siwcie? Może nie centralnie w bajce xd ale na przykład : być jak Batman albo Superman. Myślę że w każdym z nas drzemie taka cząstka podczas czytania książek , oglądania filmów Tylko, że problem w tym ,że sami o tym nie wiemy, tracąc w ten sposób niezła zabawę. Odpowiedzcie na pytania na początku i opiszcie mi swoje odczucia w komentarzach.

PS Spytałam przyjaciółki o to samo co Was, odpowiedziała mi tak : „Śpiącą Królewną bo bym się wyspała chociaż a potem by po mnie książę przyjechał” :D <3 Dodaję zdjęcie z wakacji, może nie jakieś wspaniałe , ale rzadko dodaję więc no…. bajki

2 comments

  1. ~Tweety · Marzec 21, 2016

    Jeju, co się stało, czemu jest zero komentarzy, przecież ja pisałam! To nie fair. Niestety nie będę pisać tego jeszcze raz, z jednego prostego powodu- bo nie pamiętam. A nie lubię pisać głupich komentarzy, a nic fajnego mi do głowy nie przychodzi.

    • theduff · Marzec 21, 2016

      Założę bloga prawdopodobnie w piątek lub czwartek. Będę kontynuowała „Perełki mojego dzieciństwa” i parę innych pomysłów , które chciałam zacząć a nie zdążyłam, postaram się także podać linka do nowo-starego bloga :)