Perełki mojego dzieciństwa #3

Witam Was bardzo serdecznie w kolejnym „odcinku” serii „Perełki mojego dzieciństwa”
Dziś mój ulubiony temat BAJKI!!!!!! Bajki i bajki xD Połowa mojego dzieciństwa. Świat , w którym potrafiłam zatracić się na parę godzin i w ogóle nie kontaktować ze światem zewnętrznym. Moją ulubionym filmem animowanym była seria „Simsala Grimm”. I pamiętam taką historię xD Oglądałam „Królewnę Śnieżkę” Każdy z Was na sto procent zna tą bajkę i dobrze wie , że Śnieżka przed macochą ucieka przez las a potem spotyka krasnoludki. No więc oglądałam akurat ten moment. I królewna ta przewróciła się. A ja ją udawałam i leżałam pod stołem xD I wtedy do pokoju weszła moja ciocia i mówi:
-”A ty co robisz?- miała taką zdziwioną minę xD
-”Nie przeszkadzaj , bawię się”- odpowiedziałam jej
Oczywiście bawiłam się dalej, ale nigdy nie zapomnę jej miny :D
Zawsze gdy rano się budziłam pierwsze co oglądałam były bajki. Rano uczyłam się włoskiego czy hiszpańskiego z bajką o takiej „złotej rączce” ( nie pamiętam tytułu) . Potem kultowe już „Teletubisie” i tą pioseneczkę :
„PORA NA TELETUBISIE, PORA NA TELETUBISIE …….. Tinkiłinki, Dipsi .Lala , Po ” – tyle pamiętam musicie mi to wybaczyć. Z tej bajki zapamiętałam najbardziej „TULIMY!!!”
Odkąd pamiętam zawsze chciałam być Po. Był to mój ulubiony bohater xD Było jeszcze kilka bajek np. „Noddy”- jeszcze dziś rano słuchałam początku. Ale jedne z ulubionych to były też : „Bolek i Lolek”, „Miś Uszatek” , „Smerfy” , „Gumisie”. Gdy byłam mała miałam tylko te podstawowe programy telewizyjne. Każdy dzień był takim oczekiwaniem na „Dobranockę”, a sobotnie dni były pod znakiem „Scooby – Doo” . Ale o mojej miłości, która jeszcze trwa , do „Tajemniczej Spółki” w następnej części ponieważ będzie tego trochę dużo.
Bajki wtedy miały jakiś przekaz , a nie to co teraz. Naprawdę. Moje kuzynki mają dzieci i bardzo często chodzę do nich trochę je pobawić. Jak włączają ten telewizor to mam ochotę go wyłączyć. Nie dość, że powtarzaj wszystko , to jeszcze takie co ….. ech . Szkoda gadać kiedyś było inaczej xD
Teraz czekam na Wasze historie :D Szybko chwytajcie za klawiszowe pióra i piszcie, piszcie , piszcie XD
THE DUFF

3 comments

 1. ~Tweety · Marzec 4, 2016

  „-”A ty co robisz?-”
  -”Nie przeszkadzaj , bawię się”
  Jezu, padłam jak to przeczytałam XD Już to sobie tak wyobraziłam, takim obrażonym do potęgi ‚entej głosikiem „Nie przeszkadzaj, bawię się!” XD Simsala Grimm do dziś mam na płycie, tylko nie wiem gdzie mam płytę. :D Ale wiem, że gdzieś jest. ;) A co do „złotej rączki” to też to oglądałam i do dziś pamiętam jak się liczy po hiszpańsku do 10. :D To był „Maniek Złota Rączka”. taki tytuł. Uwielbiałam to XD

  • theduff · Marzec 4, 2016

   Jejku xD ale tak było :D ja Simsala Grimmy oddałam dzieciom do przedszkola , ale zawsze można znaleźć na necie :) AAA no tak Maniek xd Jak to sie liczyło ….
   Uno, dos tres , kłatro ( przepraszam za pisownie) sinso, sjer oczco … hahahaha nie pamietam

   • ~Tweety · Marzec 4, 2016

    A ja dalej pamiętam XD Aaaa tam był taki fajny czarno-biały koooot. Ale to może z innej bajki XD Dużo tego było więc się mogło pomieszać ;) Szkoda, że teraz tego nie emitują…