Technologii ciąg dalszy ….

Witam!
Na samym początku chciałabym podziękować za komentarze pod ostatnim postem. Autentycznie wzruszyłam się gdy je czytałam. Bardzo dziękuję autorkom tych komentarzy oraz wszystkim osobą, które je dodają. DZIĘKUJĘ :*
Temat dzisiejszego wpisu wpadł mi do głowy gdy czekałam na autobus. Może wspominałam albo i nie bo dobrze nie pamiętam. Ale tak się zastanawiam, że chyba nie pisałam o tym. Mieszkam na wsi. I jak już „mówiłam” czekałam na autobus. I tak czekam i czekam…. i tak zaczęłam się przyglądać i rozglądać. naszła mnie taka dziwna myśl..
Co było by na miejscu mojej wsi? Jak zagospodarowany były ten teren?Nie mogę sobie wyobrazić, że kiedyś po tej ziemi chodziły dinozaury, że to miejsc „przeżyło” średniowiecze :D
Czasy się zmieniaj ,a nam coraz trudniej jest żyć bez techniki. Jest ona wszechobecna. Do wszystkiego jest wykorzystywana. Piecyki,telefony, czasami nawet dodatkowe ogrzewanie. Do wszystkiego jest potrzebny prąd i inne takie rzeczy. Świat biegnie do przodu. Mamy coraz mniej czasu lub nawet chęci aby powspominać dawne czasy,pooglądać zdjęcia, pomyśleć jakby wyglądał świat bez technologii?
Ja gdy byłam mała uwielbiałam bawić się lalkami, na zewnątrz. A gdy teraz popatrzę na dzieci moich kuzynów to …. nie wiem co mam myśleć. Chodzą tylko na spacerki, gdzie ja prawi cały dzień potrafiłam przesiedzieć na dworze. Wiedzą jak włączyć telefon , a na nim YouTube czy jakieś gry. A ja nawet bałam się dotykać. Nie będę ukrywać , że przynajmniej moim zdaniem świat zmierza w złym kierunku. Dawniej gdy wychodziłam z domu na zewnątrz krzątało się wiele sąsiadów, dzieci jeździły na rowerach w tym ja. A teraz gdy wyjdę z domu to czasem zastanawiam się czy moi sąsiedzi jeszcze żyją. A to wszystko przez technikę i zmechanizowanie wielu przedmiotów codziennego użytku. Nie muszą już tak dużo pracować, a to skłania ich do lenistwa.
Ja osobiście nie chcę siedzieć w domu i kiedy tylko jest pogoda i mam ochotę to wychodzę idę nad tory, łąki , pola , wszystkie uroki życia na wsi.
A Wy co myślicie to przyczyna rozwoju technologii czy po prostu ludzie się tak zmieniają? Mam nadzieję,że zdanie na ten temat będę mogła przeczytać w komentarzach.
THE DUFF
PS Zdjęcia, które dodałam zostały wykonane podczas jednego ze spacerów z moim psem w jeden z ciepłych jesiennych dni. Innych faktów na temat tego zdjęcia nie pamiętam, ale chyba są zbędne. Zapraszam do obejrzenia ! :D jesiennie2jesiennieyou

2 comments

  1. ~Tweety · Styczeń 29, 2016

    Zdjęcia przepiękne, naprawdę masz talent! :D A wiesz, ja mieszkam w mieście, a chyba jest są Ci znajome wiadomości co do obecności i przekroczeniu norm smogu. Więc to jest główny problem. A czy nie widziałaś ludzi którzy, kiedy już ruszą się z domu, dalej patrzą w telefon? A to dlatego, że w mieście nie ma jak podziwiać widoków, no bo co- domy, szare lub z lekka kolorowe bloki, mnóstwo aut, dymy, spaliny, latarnie i inni ludzie którzy też na nic nie zwracają uwagi. A drzewek, kwiatków i trawy jak na lekarstwo. Zwierzęta- jakieś tam wróble, wrony, gołębie. (oczywiście mówię to z perspektywy zwykłego człowieka) Nic specjalnego. A z telefonem można wszystko. Z wpadnięciem pod samochód włącznie.

    • theduff · Styczeń 29, 2016

      Dziękuję :*Podzielam Twoje zdanie. Może i w mieście nie ma zbyt dużo widoków, ale jak człowiek coś bardzo chcę to nawet w szarych budynkach może dopatrzyć się czegoś wspaniałego ;)